Elektronika a mladší generace

Myslíte si, že je elektronika pro děti vhodná? Spousta pediatrů se shoduje na tom, že děti do dvou let před obrazovku nepatří. Je to ale vůbec reálné? Pro mladou generaci je elektronika zcela běžnou součástí každého dne a děti ji milují. Bohužel u ní tráví hodiny a hodiny denně a počítačové hry ovládají lepe, než jízdu na kole. Kontrolují vůbec rodiče, kolik času jejich dítě tráví s obrazovkou v ruce?

Smutné je, že si děti už neumí hrát normálně. Panenky a autíčka vyměnily za mobily a tablety. Protože normální hračky neblikají a nemluví. Jejich představivost díky tomu zaostává a nevyvíjí se. Myslíte si, že by děti měly mít k počítačům neomezený přístup?

Podle pediatrické asociace by dítě mělo začít používat elektronická zařízení až ve věku dvou let. V minulosti organizace upozorňovala na negativní vliv na vývoj mozku a další negativní vlivy. Proto je nutné sledovat, o co se dítě zajímá a jak moc kvalitní je program, který sleduje nebo se kterým si hraje.

Výhodou elektroniky je, že dítě často zabaví i na několik hodin, proto rodiče volí tuto formu zábavy. Navíc jsou přístroje natolik intuitivní, že se je snadno naučí ovládat i dítě předškolního věku. Pokud však chcete svému dítěti ukázat virtuální realitu, buďte u toho a nenechte dítě samotné.

Zároveň je dobré dbát na to, aby dítě netrávilo u obrazovky déle, jak dvě hodiny denně a je jedno, jestli se jedná o televizi, tablet nebo telefon. Jsou situace, kdy by dítě nemělo přijít s elektronikou do kontaktu vůbec, a to například při jídle nebo v ložnici před spaním.

A jaké jsou další problémy?

Lékaři radí, aby rodiče nepoužívali elektronické zařízení pro uklidnění své ratolesti. Dítě se potřebuje totiž samo naučit uklidnit a regulovat své emoce, mohlo by s tím mít pak v dospělosti velký problém. Pokud vám však nevadí, že je dítě nalepeno na obrazovku, uvědomte si alespoň, že každé zařízení má přístup k internetu. A to by se mělo alespoň částečně omezit.

Může nadměrné užívání elektroniky způsobit dětem zdravotní potíže? Odpověď je jednoznačná, může. Svého potomka můžete vystavit riziku závislosti a dalším zdravotním problémům. Budete se divit, ale až 95% rodičů nechává své děti s telefony nebo iPedy bez dozoru nebo je jen tak posadí na několik hodin k televizi. Uvědomte si, že takové chování může vést až k těžké závislosti a vaše dítě si pak nebude chtít hrát samo s normálními hračkami. Taková závislost se dá přirovnat i k nejhorším závislostem, jako je závislost na drogách nebo alkoholu. Pokud dítě nemá v ruce svůj oblíbený telefon, je v depresi a agrese se stoupá, pokud mu jej odeberete.

Závislost je jedna věc, ale špatný vývoj je věc druhá. Dítěti se mohou špatně vyvíjet zádové svaly, což vede k bolestem a vadám na krční páteři. Dokonce to může narušit i vývoj jemné motoriky prstů a rukou, děti totiž nevyužívají všechny prsty. Naopak zdravou a velice prospěšnou činností je pro děti kreslení, psaní nebo hraní s kostkami.

A v neposlední řadě, častým používáním elektroniky u dětí jsou ohroženy i oči. Určitě to znáte moc dobře i vy, když sedíte celý den u počítače.

Jak lehce zabránit akné?

Akné je hodně nepříjemná věc, která dříve nebo později čeká bohužel každého z nás. Jedná se o různé pupínky a boláky, které se nejčastěji objevují v obličeji, což sami uznejte – není nic příjemného ani hezky vzhledného. Akné jde celkově zabránit, nebo při jejich propuknutí je léčit a v dnešním článku si celkově ukážeme jak se proti této nepříjemné v uvozovkách nemoci a vyrážce celkově bránit a předejít ji, nebo ji ještě zabránit v samotném rozpuku.

Hodně záleží na celkovém typu naši pokožky, protože jestli máme pokožku náchylnější například na mastnotu a celkově i pocení – je hodně pravděpodobné, že s tímto typem pokožky budeme mít problémy i co se týče akné a dalších nepříjemných věcí.

Nicméně na druhou stranu zdravotnictví je v tomto oboru již poměrně hodně vyspělé, což má za následky to, že můžeme využít některého z ošetřujících kožních lékařů, kteří má kvalifikovaně pomohou a náš problém s akné celkově odstraní. Je to skvělá věc, že jsou tyto věci, jelikož na druhou stranu i bez zásahu vnějších vlivů můžeme celkově s akné bojovat bez různých přípravků, nicméně se jedná o proces poměrně zdlouhavější a pokud použijeme nějaký přípravek nebo mastičku, akné se můžeme zbavit a celkově ho odrazit již například za dobu kratší než je týden.

Z tohoto důvodu lékaři doporučují pravidelně pečovat nějakým způsobem o svoji pokožku, kterou každý den vystavujeme přímému sluníčku, samotná pokožka se musí vyrovnat s velkými výkyvy počasí, ale i s dalšími vnějšími podmínkami, kterých není zrovna málo a díky tomu je tedy naše pokožka celkově náchylná na akné a další nepříjemné věci, které nás mohou rozhodně potkat.

Jak předejít akné?

Jak jsme si celkově říkali – léčba akné je v uvozovkách věc, které jde velice snadno a poměrně i rychle předejít a to díky tomu, že budete prakticky každý den o svoji pokožku pečovat. Rozhodně i muži mohou pečovat o svoji pokožku, jelikož jsou krémy a mastičky určené přímo i pro muže, kteří jsou celkově náchylnější na různé kožní onemocnění a věci, které jsou s tím celkově spojené

Rozhodně tedy není nikde napsáno, že jenom ženy si dávají oční masky, balzámy na tváře a další věci, které jistě znáte a to buď z reálného života, nebo z reklamy, kde jsou tyto přípravky každý den několikrát prezentovány.

V tomto případě je tedy velice důležité si uvědomit, že akné je potřeba předejít a zabránit co nejrychleji, ale také co nejefektivnějším způsobem a jelikož každý z nás máme jiný typ pokožky, musíme vyhledat svého lékaře, který nám celkově ukáže jsou cestou léčby jít a hlavně jaké přípravky a další věci používat.

Akné je nepříjemné, nicméně na druhou stranu s ním v dnešní době můžete celkově poměrně rychle bojovat a to je skvělá věc, kterou můžete každý využít.

Mohou mít satelitní vlny dopad na neplodnost?

Mnoho lidí si bohužel myslí, že satelitní vlny a nebo vlny, které vydává jejich mobilní telefon buď způsobují rakovinu, nebo také i neplodnost. Hned na úvod je tedy potřeba říci, že je to zcela mylná a nepravdivá informace, která není založená na testech, zkušenostech a dalších věcech, které by tyto náležitosti nějakým způsobem potvrdili.

Spíše se jedná o nějakou v uvozovkách hrozbu, kterou si lidé mnohdy také i vymyslí, jenom aby se ve světě něco dělo. Jedná se tedy spíše o věci pro média, která chtějí nějakým způsobem danou věc medializovat, jak se říká hodně nafouknout a podle toho se také dále chovat a najít si nové a další věci, které by tyto mylné a nepravdivé věci podpořili.

Pro všechny z vás, kteří na tyto nepravdivé věci věříte – rozhodně se jedná o špatnou věc a nepravdu, takže tomu prosím v žádném případě nevěřte a satelitní vlny, nebo tedy i všechny ostatní vlny, které jsou vydávány dnešní moderní elektronikou neškodí ani nám, tak ani našemu tělo, což je rozhodně to nejlepší, co si můžeme přát.

V dalším tvrzení je tedy známé, že žádné elektrické vlny, ani záření, které jsou vydávány z dnešních moderních světel neohrožují naše zdraví, ani to, zda budeme plodní, nebo na druhou stranu neplodní. Je to tedy pouze a jenom fáma, která je samotnými médii tolik promítána v tisku a televizi, že lidé bohužel tuto věc vezmou za svoji.

Kde hledat správné odpovědi?

Na toto téma bylo pořádáno již několik kvalifikovaných výzkumů, které všechny a to zcela do jednoho potvrdili, že se jedná o zcela chybnou informaci – tedy to, že elektrické vlny a záření nějakým způsobem poškozuje jak náš mozek, sluch, ale také i míru neplodnosti. Je tedy jasné, že se jedná spíše jak se říká o fámu, kterou si někdo nějakým způsobem přikrášlil k pohledu svému a tím pádem se snaží široké obecenstvo zaujmout a přesvědčit, že je to pravda.

Pokud tedy máte o tuto věc strach a nechcete buď z mikrovln, nebo nějakého pofidérního a nepodloženého záření mít obavy z toho, zda nepřijdete o sluch, nebo také o plodnost, rozhodně na tuto věc zapomeňte, což je to nejlepší, co můžete sami pro sebe udělat.

Podle tohoto pravidla se řídí hodně, ale opravdu hodně lidí a jedná se celkově o lidi šťastné, kteří to mají rozhodně v hlavě v pořádku a pochopitelně nevěří tomu všemu, co média napíší nebo v televizních novinách a zprávách poví.

Bohužel, dnešní doba je taková jaká je a do jisté míry si za to můžeme sami – každý z nás přispěl svoji troškou do mlýna a to se bohužel nedá nic dělat. Nicméně rozhodně nikdy z vás nemusíte mít strach, že by někdo měl skrze mobilní a satelitní záření problémy s neplodností – to jsou zcela vyloučené věci, které byly sami o sobě dlouhou dobu testovány a všechny možné texty, analýzy a další věci prokázaly, že se jedná o nepodložené věci, které jsou založené na lži, což je to nejdůležitější pro každého z nás, co si může přát.

Jedná se tedy o v uvozovkách blábol, díky kterému by si měl člověk sám o sobě uvědomit, že potřebuje správné informace a měl by si tedy najít nějaký zdroj, který je relevantní tomu, co ho zajímavá a jeho zdroj by měl rozhodně obsahovat jenom kvalitní plátky, které mají pravdivé informace, které jsou založené na podložených zkušenostech a ne prohlašovat, že satelitní vlny způsobují neplodnost – to je nesmírná hloupost.

Nepoškozují signály naše zdraví?

Jak jistě všichni víte, zdraví je to nejlepší a nejvzácnější, co každý z nás vlastníme a taky je celkově zdraví samo o sobě asi jediná věc na světě, kterou si žádným způsobem bohužel nemůžeme koupit. Je to rozhodně zajímavé a tak je potřeba celkově o svoje zdraví pečovat, bránit se okolním jevům a bakteriím, které jsou všude okolo nás, což je bohužel nepříjemné, nicméně s tím se musí počítat a člověk s tím bohužel musí denně žít a naučit se tyto věci na jednu stranu ignorovat a na stranu druhou se proti nim nějakým způsobem bránit.

Celkově jste také o to, že mnozí lidé si z nějakého nepochopitelného důvodu myslí, že signály a další vlny bohužel poškozují náš mozek, celkově naše smysly a další věci, které jsou s tímto spojené. Je to celkem možná věc, kterou si lidé myslí a jejich tvrzení a jisté obavy o svoje celkové zdraví jsou rozhodně na místě a je dobré, že se tomu někdo v České republice věnuje a chce to nějakým příjemným způsobem prakticky všem lidem osvětlit a také vysvětlit.

Lidé jsou bohužel jak jistě víte hodně velcí na to, aby si danou věc a v tomto případě nějaký možný problém pochopitelně přibarvily podle sebe a k pravdivé skutečnosti, která bohužel mnohdy také nikoho nezajímá udělali trošku nějakou senzaci, díky které si lidé i dané věci budou moci v novinách přečíst závratné a převratné články, které jim celý v uvozovkách problém vysvětlí a také dokáží celkově to, že si svůj problém můžete vyřešit sami.

Tyto přenosové signály nejsou rozhodně poškozují náš organismus

Tento nadpis je asi předem u většiny lidí předem zapovězený, protože každý si o celkově této situaci bude rozhodně myslet svoje a to, že se jedná o lež bohužel nikoho nezajímá. Lidé v tomto případu mají celkově jak se říká klapky na očích a podle toho se také chovají. Jsou ovlivněni celkově médii, novinami, internetem a sociálními sítěmi, díky kterým si lidé také uvědomí, jakou tyto věci na jednu stranu skvělé, ale na druhou hrozné.

Přenosné signály rozhodně nejsou nějakým způsobem poškozující celkově váš organismus, což si bohužel mnozí lidé neuvědomí a podle toho se také chovají a myslí si, že jsou to špatné a hrozné signály, díky kterým lidé přicházejí o svoje myšlenky, které jsou negativní a podle toho si také celkově uvědomíte, že jsou to rozhodně neškodlivé paprsky, které nikomu rozhodně neškodí a ani nejsou celkově problematické, což je asi ta nejlepší věc, jakou si můžete přát. Nicméně pravda je jasná a nyní záleží pouze a jenom na vás, jak si danou věc a celkově i problematiku dokážete sami v sobě přebrat.

Ani telefonní, ani internetové a ani televizní signály nám žádným způsobem nepoškozují celkově naše jak pohlavní, tak i mozkové buňky, což si mnozí lidé z vás bohužel nenechají vysvětlit. Je to poměrně škoda, jelikož jsou lidé zahleděni do mediálních zpráv, které jim doslova a do písmene do hlavy vlijí lživé a nepravdivé informace a získat si tímto způsobem ovlivněného člověka na svoji stranu je mnohdy hodně těžké, což asi každý z vás moc dobře ví. Nicméně záleží také na každém z nás, jak moc si do daných věcí necháme mluvit a nebo jaké máme svoje názory na danou věc.

Jsou to bohužel věci, které lidem mnohdy ani nevyvrátíte a je to na druhou stranu také nesmírná škoda, díky které si uvědomíte, jak jsou celkově média, internet a televize tak škodlivá média, které mají bohužel v dnešním světě tak nesmírně velkou moc, že si to nikdo z nás ani neumíme představit. Nicméně záleží na čistém rozumu každého z nás a podle posledních technických zpráv a posudků tyto signály a jemné elektromagnetické vlny žádným způsobem nepoškozují náš mozek ani naši nervovou soustavu. Je to zajímavá věc, nicméně jak jsme říkali – je pouze a jenom na každém z nás, jak si danou věc přebereme podle sebe.