Sluchátka budoucnosti

Sluchátka budoucnosti

Má je snad každý milovník hudby. Když si je člověk nasadí, ocitá se ve svém vlastním světě a často uniká z reality. Poslech hudby máme spojený s odpočinkem nebo nějakou sportovní aktivitou, u které chceme být sami. Sluchátka jsou ideálním nástrojem izolace od okolního svět, ale musíme si dát pozor, aby unikající zvuk nerušil naše okolí.

A jaké jsou typy sluchátek? Pokud je naším cílem neslyšet okolní svět, jsou dobrá sluchátka zaváděná přímo do zvukovodu, někdy se jim říká takzvané špunty nebo intraaurální sluchátka. V současné době jsou zase čím dál tím víc populárnější sluchátka s klasickou fixací přes hlavu. Když sluchátka pořizujeme, rozhodujícím faktorem je samozřejmě kvalita zvuku. Dalším kritériem může být pohodlnost nebo design. Co netrápí vás, ale vaše okolí, je únik zvuku. Pokud chcete být ohleduplní a často jezdíte v městské hromadné dopravě, dbejte na to, aby byl únik zvuku minimální.

Sluchátka se připojí k jakémukoliv zařízení přes klasický 3,5 mm konektor (Jack). Jsme na to zvyklí už několik let, a proto byl pro nás šok, když se to tento rok rozhodl Apple změnit. To, že jsou na trhu bezdrátová sluchátka už nějakou dobu víme, ale že se pro tento razantní krok rozhodne i Apple, byla pro nás novinka. Na svých telefonech úplně zrušila klasický “Jack” a nahradila jej konektorem Lighting.

Co jsou současné trendy?

V současné době roste nejvíc prodej sluchátek bezdrátových. U tohoto typu je přenos zvuku nejčastěji realizován pomocí Bluetooth, který se samozřejmě základem každého telefonu a mnoha hudebních přehrávačů. Dříve byla kvalita přenášeného zvuku velice mizerná, ale v současné době díky vyšší přenosové rychlosti je kvalita naprosto v pořádku.

Na druhou stranu klesají prodeje levnějších sluchátek s drátovým připojením. Lidé vyhledávají kvalitu a jsou ochotni do sluchátek investovat i tisíce. Novinkou je aktivní potlačení hluku. Hlukové vlny pronikající z okolí jsou fyzicky vyrušeny opačnými “kopiemi” a do zvukovodu dorazí významně utlumené nebo se stane, že nedorazí vůbec. Tato funkce se stává čím dál tím víc populární, ale ocení ji jen opravdový fajnšmekr.

Jaká sluchátka jsou vhodná na sport? Taky máte rádi, když si jdete zacvičit, nasadíte si sluchátka a jste jen sami se sebou? Určitě i vy jste ocenili sluchátka bezdrátová, protože nebudeme si nic nalhávat, ale cvičit se sluchátkami je opravdu nekomfortní. Existují dokonce sluchátka, které odolají potu i vodě a výborně hrají. Řeč je o bezdrátových sluchátkách Jaybird X2. Jsou to “špunty”, takže váš zážitek ze cvičení bude ještě silnější a nebudou vás otravovat těžká a velká sluchátka.

Pohodlí je například důležité pro běžce. Sluchátka by měla být lehká a perfektně držet v uchu. Proto často sportovci volí právě sluchátka bezdrátová. Co si ale myslíte o nových sluchátkách od Applu AirPods? Podle mého názoru by měla být na tyto sluchátka doživotní záruka, protože samotná sluchátka stojí necelých 5 tis. Kč a podle mého názoru jedno z nich ztratíte tak jednou do týdne. Sluchátka mají sice krásnou krabičku, ale nedokážu si vůbec představit, že bych šla se sluchátkami AirPods běhat a pak je další hodinu hledala v parku, protože mi vypadly z ucha.