Kolik jste ochotni investovat do elektroniky?

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik ročně utratíte za elektroniku nebo její provoz? Určitě to nejsou malé částky, obzvlášť, jestli patříte mezi nadšence, kteří potřebují mít nejnovější telefony a počítače. Žijeme v době, kdy bez telefonu a internetu neuděláme jediný krok, večer usedáme k televizoru s počítačem odloženým vedle sebe, aby nám náhodou něco neuniklo.

Dokonce poprvé v historii brouzdá internetem více lidí na mobilech než na počítači. Nejčastěji na telefonu navštěvujeme nejrůznější sociální sítě a komunikujeme s přáteli. Jedná se o naprosto přirozený vývoj, důvodem je neustále zvětšující se plocha mobilního displeje a snadný přístup k připojení na internet.

Myslíte si, že je elektronika drahá? Pokud ano, nemáte tak úplně pravdu, už jsme totiž zapomněli, jak byla kdysi předražená a naprosto nedostupná. V roce 1997 byl například nejlepším počítačem notebook Chicony MP-975A. Jen pro zajímavost, byl vybaven 200 MHz procesorem Intel, 32 MB operační pamětí, byl barevný a vážil 3,2 Kg. Prostě před devatenácti lety naprostá špička a našlapaný stroj. Dokážete si odhadnout, kolik tak stál. Cena byla astronomická, stál neuvěřitelných 95 tis. Kč. Pokud byste se však rozhodli zakoupit notebook nějaké lepší značky, cena by byla ještě vyšší. V tom roce, bychom na takový stroj šetřili s průměrnou mzdou skoro tři roky. V dnešní době by to byly tři měsíce.

To byla taková menší poznámka pro všechny ty, kteří remcají při představě, že mají dát za naprosto funkční počítač kolem 15 tis. Kč.

Věděli jste, že je v České republice výhodné nakupovat elektroniku a auta? Řadíme se mezi šest nejlevnějších zemí v EU. Naopak nejdražším státem Unie je Dánsko. Obecně draho je ve skandinávských zemích a Irsku.

Za co nejvíc utrácíte?

Už máte doma nejnovější telefon značky Apple a nebo televizi o Samsung? Ještě ne? Tak je s vámi asi všechno v pořádku. Někteří lidé jsou přímo nemocní a musí mít ihned doma to nejlepší a nejnovější. Je to samozřejmě každého věc, ale všeho s mírou. Jsou ale také lidé, kteří elektroniku ke svému životu nepotřebují a je jim jedno, jestli je jejich telefon starý nebo nový.

Hlavním důvodem, proč se stáváme naprosto závislými na elektronice je i cena internetového připojení. Pamatuju si, že když jsem chtěla jít jako malá na internet, musela jsem jít ke stolnímu počítači, který byl připojen pevným drátem a žádná wi-fi neexistovala. Cena za připojení byla taky velice vysoká oproti té dnešní. Nikoho ani nenapadlo, že za pár let budeme mít internet v kapse a za pár korun.

Jen tak pro srovnání, před 13 lety stál 1MB mobilního internetu neuvěřitelných 512 Kč. Platilo se za čas (hodinu) kolem 360 Kč nebo kdo měl GPRS (vyvolení) mohl platit za objem přenesených dat. Musíme si uvědomit, že v roce 2002 nebyla mobilní data masovou záležitostí. Bylo to drahé, pomalé a museli jste mít telefon, který to umí. Ruku na srdce, nikdo v té době nechtěl platit tak šílené peníze, a proto byl internet celkem vzácností.

A co vy? Jaký vztah máte k elektronice? Neuděláte bez svého telefonu ani krok nebo je vám to jedno a internet k životu zas tak nepotřebujete?

Investice do přijímače signálu z družic

Jestliže chcete z nějakého důvodu vyměnit za novější svoje přijímacě signálu v domě, je to dobrá věc, jelikož modernizovat a zlepšovat se musíme každý den a hlavně muži mají celkově v těchto technologických a moderních věcech svoje jisté zalíbení, což nám rá rozhodně většina lidí celkově za pravdu a to s klidným svědomím. Je to rozhodně zajímavá věc, nicméně mnozí z nás si ještě na samotném začátku řeknou, že investice do celkové výměny bude hodně finančně náročná, takže se na to raději necítí a nebudou danou věc dělat.

A to je rozhodně špatné a nepravdivé řešení. Pochopitelně se jedná o nějakou investici, ale nejedná se rozhodně o nějakou velkou nebo obrovskou investici, kterou by na tuto nenásilnou modernizaci vaše peněženka z nějakého důvodu neunesla. Jedná se přeci jenom o několik metrů optického kabelu, který si klidně při troše šikovnosti sami vyměníte a to je zcela jasná a čistá práva, díky které si lidé uvědomí, že není každá modernizace a vylepšení celkově tak finančně náročná věc, jako je tomu v jiných oborech a zaměřeních.

V tomto případě je investice do nových a rychlejších přijímačů a také kabelů nejsou tolik finančně náročné, jak se bohužel někomu zdá a ještě než si cenu těchto věcí zjistí, raději se na to v uvozovkách vykašle a řekne, že mu to vlastně takto stačí a podle toho bude celkově omezovat i svoje další aktivity. Pro každého z nás to není bohužel moc dobrá věc, když někoho něco napadne, tak by si za tím měl celkově jít a snažit se danou věc dotáhnout do konce, což je to nejlepší, co si můžeme přát.

Jak vysoké jsou tyto vstupní investice

Jak jsme již v předešlých větách a odstavcích jak se říká nakousli, díky moderním technologiím které jsou nesmírně rychlým krokem kupředu si člověk může poměrně hodně levným způsobem modernizovat svoje domácí vybavení a další věci, které máte ve své domácnosti. Tímto způsobem celkově hodně lidí přemýšlí nad tím, zda je lepší si nechat svoji stávající a za jistých okolností pomalou technologii a příjem signálů, nebo investovat celkově několik málo stokorun, díky kterým si dokonale modernizujete svoje domácí vybavení.

V dnešní moderní a hodně rychlé době rozhodně záleží na rychlosti příjmu signálů, což mnozí z nás také doma ve svých podmínkách řeší. Je to celkem nemilé a rozhodně nepříjemné, když jsou vaše technologie v domácích spotřebičích zastaralé a díky tomu se nemůžete koukat na zahraniční programy, poslouchat lepší a kvalitnější zvuk v rádiu, nebo mít daleko rychlejší internetové připojení, na kterém samotně hodně lidem záleží, jelikož právě na internetu záleží hodně lidem, jelikož jsou na něm prakticky neustále, což dáte rozhodně všichni za pravdu.

Jak jsme tedy již několikrát řekli a také napsali, celkové investice do rozvoje vašich moderních domácích technologií jsou malé a jedná se mnohdy o několik málo stokorun, které člověk investuje do něčeho, co mu v závěru přinese další a hlavně rychlejší služby, což mají v dnešní době rádi. Jedná se o tu nejlepší možnou věc, jakou si každý z nás můžeme přát. Díky tomu si uvědomíte, že celková doba jde nesmírně rychlým krokem kupředu, což je asi také to, co si každý z nás přeje. Rychlé služby jsou daleko lepší a také příjemnější, než pomalé a nudné služby, na které člověk musí dlouho čekat.

Investice do přijímané signálu z lepších a celkově i bližších a kvalitnějších družic nejsou rozhodně nějak převratně závratně vysoké, což je to nejlepší, co si pochopitelně každý s nás přeje. Jak jistě všichni víte, v dnešní době každý prakticky denně šetří kde se dá a rozhodně nechce nějakým způsobem investovat velké peníze do něčeho, co mu přinese v uvozovkách pouze a jenom rychlejší příjem signálu na televizi nebo rádio a také rychlejší internet. Podle toho se také většina lidí následně rozhoduje, zda tuto malou investici jak se v uvozovkách říká objevuje, nebo nikoliv. záleží v závěru pouze a jenom na nás, zda budeme chtít rychlejší a snadnější příjem signálů, nebo nikoliv.